באנר מהו טרייד אין
דף הבית > כתבות ומאמרים > מהו טרייד אין

מהו טרייד אין?

רכישת רכב חדש מתבצעת על פי רוב כחלופה לרכב הקיים.

עובדה זו, מובילה את בעלי הרכבים המבקשים לרכוש רכבים חדשים או לחלופין, להתקדם אל דגמים בשנתון גבוה יותר, לפרסם את כלי הרכב שלהם למכירה בעיתונות המקומית, או בעיתונות מקצועית, או באתרי הלוח באינטרנט המאפשרים פרסום של מוצרים וכלי רכב מיד שנייה.
האפשרות הנוספת בה בוחרים בעלי הרכבים הינה למכור את רכביהם לחברות העוסקות במכירת רכבים
מיד שנייה, המאפשרות לבצע עסקאות טרייד אין על כלי רכב אחרים המוצעים למכירה במגרש.
אם כן, מה היא האפשרות המועדפת, ומה הם היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, בדרך להשגת המחיר הטוב ביותר או התמורה הטובה ביותר עבור רכבי יד שנייה? על כך ועוד, במאמר הבא.

מכירת רכבים באתרי לוח יד שנייה ובמקומונים

ללא ספק, רשת האינטרנט הפכה המקור המועדף על תושבי המדינה לאיתור קונים פוטנציאלים למכירת רכבם. האפשרות לפרסם, תוך טעינת תמונות הממחישות את מצב הרכב, ללא הגבלת זמן ובפירוט ממצה אודות מצבו של הרכב קורצת לרבים, ולמעשה הופכת את הארץ לקטנה במיוחד,שכן ניתן למצוא לא מעט תושבים אשר איתרו את הדגם המבוקש בערים רחוקות כאשר נואשו מלמצוא רכבים בדגמים אותם חיפשו בקרבת מקום מגוריהם.

יחד עם זאת, מכירה לאדם פרטי היא עסק לא פשוט. לרוב, ובצדק, יבקש הקונה לבצע בדיקה במכון בדיקה מוסמך לכלי הרכב המוצע למכירה, ובכך עלולים להימצא ליקויים ברכב אשר יובילו להוזלה במחיר.

אם כן, בפרסום רכבי יד שנייה בלוחות המפורסמים באתרי האינטרנט ובמקומונים, נשיג מחיר טוב על פרסום הרכב, אך ניאלץ לבצע בדיקות תקינות לרכב, ולשלם את המחיר במקרים בהם יימצאו ברכב ליקויים.
כמו כן מרבית חברות הליסינג המוכרות את כלי הרכב שלהם מעניקות אחריות לשנה מה שלא ניתן לקבל מאדם פרטי.

מכירת רכבים מחברות המתמחות במכירת כלי רכב

חלק מהחברות המוכרות כלי רכב ממשיכות לתת שירות טרייד אין ללקוחותיהם, באמצעות קניית רכבם הישן והחלפתו ברכב חדש משנת דגם מתקדמת יותר.

ישנם מספר יתרונות שבמכירת הרכבים לחברות,כאשר המשמעותי שביניהם הוא מתן עסקאות טרייד אין משתלמות , המושכת קהל יעד רחב במיוחד, המבקש להימנע מ"כאב הראש" והסרבול של פרסום הרכב למכירה , לרוץ אחר קונים פוטנציאלים תוך הצגת הרכב, נסיעות מבחן,בדיקות במכוני רישוי וכדומה.
יתרון נוסף הוא שמרבית חברות הרכבים המבוססות מעניקות אחריות של שנה, מה שלא מקבלים מקניית רכב אצל אדם פרטי.

חזרה לכל המאמרים >>

Loading nanoRep